Голем љубовен хороскоп за 2021.: Бикот повторно ќе се заљуби, а Овните ќе залекуваат стари рани…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Бикот ќе стави крај на лошата врска, а во мај Близнаците ги чека романса. Слободните Овни ќе залечат стари болни рани и ќе добијат шанса да влезат во нешто ново со личност која е сосема поинаква од нив …
Овен
По минатите напорни и тешки две години, ова носи закрепнување. Повторно сте будни, активни, повеќе свои и што е најважно, посигурни во себе. Ќе го проширите кругот на пријатели и познаници и со тоа ќе го збогатите вашиот живот со нови искуства. Ако сте во брак или во врска, вашата врска треба да се подобри. Ќе ја вратите изгубената доверба, повторно ќе се поврзете и комуникацијата ќе се подобри. Полека го оставате она што беше зад себе и одите во подобар живот. Слободните Овни не само што ќе ги залечат раните од минатото, особено ако доживеале раскин во изминатите две години, туку и ќе добијат шанса да започнат нешто ново.
Интензивни љубовни искуства ве очекуваат во текот на пролетните месеци, особено од средината на март до средината на април кога Венера ќе биде во вашиот знак и низ октомври. Личноста што ќе влезе во вашиот живот ќе биде потполно различна од вашите претходни избори и ова ќе биде малку невообичаено за вас, но и доволно интригирачко за поблиску да истражите за што станува збор. Во таа личност ќе најдете добар пријател и поддршка што ви недостасувале во минатото. А летото ќе биде особено интересно затоа што вашата поранешна љубов може да ви се појави сосема неочекувано. Размислете добро пред да донесете одлука.
Среќни денови: од 21 до 30.3. ве очекуваат позитивни љубовни искуства што ќе ве оживеат.


Бик
Годината што претстои може да биде малку попредизвикувачка или понестабилна. Веќе нема да биде можно на стар начин. Ќе сфатите дека треба да промените нешто за да бидете смирени и посреќни. Веќе февруари ќе изнесе многу на површина и ќе ви биде јасно дека треба да донесете некои одлуки. Кои ќе бидат тие одлуки, многу зависи од тоа во каква ситуација се наоѓате во моментот. Ако сте во врска во која сте биле несреќни веќе некое време, лесно е можно да има разделба и раскинување за да откриете што понатаму. Привремено одалечување ќе биде добро за вас.
Новите односи може да се одвиваат на неочекуван и невообичаен начин, одеднаш. Може да биде личност која ќе биде помлада или многу постара од вас, а врската би можела да биде кармична по природа, што значи дека ќе биде многу интензивна и дека треба да научите нешто од сè. Обрнете внимание на она што доаѓа од средината на април до крајот на мај. Овие настани ќе бидат водич за иднината. Летото, особено јули може да донесе една жешка авантура, но со кус здив Не очекувајте премногу за да не бидете разочарани. Ако сте во врска, ќе бидат неопходни компромиси. Егото ќе треба да се одмори во спротивно може да се појави конфликт.
Среќни денови: од 29.4. до 9.5. настаните ќе ја разбудат вашата надеж и ќе сфатите дека секогаш постои начин да бидете среќни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроградниот слабее, пристигнува НОВА енергија: Еве кои хороскопски знаци ќе имаат среќа во НОЕМВРИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …