(ВИДЕО) Маневар што го погледнале милиони: Снимка на спасување во Франција го воодушевила светот

На социјалните мрежи се споделува видео од операцијата за спасување, кое било снимено во јануари 2019 година на француските Алпи на надморска височина од 2.200 метри и изгледа како да испаднала директно од акционен филм. Погледнете го маневрот кој воодушевил милиони луѓе.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …