Дневен хороскоп за понеделник, 15.02.2021: Близнаците треба да ги надминат несогласувањата, Лавот заморува со бескрајните планови, Скорпијата ќе почувствува нови емотивни вибрации…

Овен
Љубов:
Партнерот изгледа сомничаво и ова се одразува на вашето расположение. Не сакате да се судирате за ситници што непотребно ве разделуваат.
Работа:
Ве очекуваат различни обврски, треба да бидете добро организирани. Секој вид на превенција на деловната активност ќе се покаже како драгоцена помош.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации што ве вознемируваат.

Бик
Љубов:
Планирајте состанок или емотивна средба, ќе уживате во друштво на блиска личност. Важно е да се чувствувате пожелно во нечија близина.
Работа:
Секогаш постои полесен или потежок пат до успехот, внимателно анализирајте ги различните предизвици и можности што постојат на деловната сцена.
Здравје:
Емоционалната афирмација позитивно влијае на вашето расположение и мотивација.

Близнаци
Љубов:
Нема потреба да се судирате со блиска личност. Емоционалните несогласувања не се значајни за новите настани.
Работа:
Потребна ви е поддршка за соработка. Ако сте доволно разумни, прифатете корисен предлог и угледајте се на една успешна личност.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …