(ВИДЕО) Дали е ова најголемото промашување во историјата на ракометот? Вакво нешто не сте виделе!

Од Данска доаѓа неверојатно видео од тамошен натпревар во ракомет, жени. Дефинитивно видовме едно од најголемите промашувања во историјата на ракометот.
Противничкиот тим напаѓал без голман и остана без топка, а една ракометарка тргнала на контра и трчала кон празната мрежа. Сепак, наместо само лесно да ја фрли топката во празната мрежа, таа се обидела да постигне ефектен гол од девет метри и да ја погодила гредата.
Секако, ова нереално промашување веднаш стана хит на социјалните мрежи, а коментаторот на натпреварот се смеел особено слатко.


Фото: Скриншот/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Две години без Коби Брајант

На денешен ден пред две години како гром од ведро небо одекна веста – Коби …