(ФОТО) Првата дама на САД направила голема промена во Белата куќа за денот на вљубените: Прва и единствена!

Првата дама на САД Џил Бајден поставила специјално уметничко дело, кое сама го изработила, по повод денот на вљубените.
Како што јавуваат медиумите, претседателот на САД заедно со сопругата излегол во дворот за да ги види овие живописни уметнички дела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by First Lady Dr. Jill Biden (@flotus)

На огромните срциња пишува „заедно“, „добро“, „храброст“, додека на едно од срцињата пишува „со љубов, Џил“.

Претседателот Џо Бајден за медиумите открил дека денот на вљубените бил омилен празник на неговата сопруга, додека таа изјавила дека поради пандемијата имало многу несреќни луѓе, а таа на овој начин сакала да им го разубави денот на многумина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by First Lady Dr. Jill Biden (@flotus)

Џил Бајден била, сама, и во омилената слаткарница за да купи празнични колачиња.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско …