Се’ мора да биде по нивно: Овој знак е најразмазеното „детиште“ во хороскопот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астролозите велат дека Близнаците се најразмазените детишта меѓу хороскопските знаци.
“Тие сакаат луѓето да работат за нив и постојано сакаат да ги опсипуваат со подароци. Тие сакаат да бидат успешни и славни, но сакаат некој друг да ја заврши целата работа за нив”, пишува порталот PinkVilla.
Близнаците очекуваат дека мора да им биде простено за секоја грешка, во спротивно предизвикуваат проблеми и драматизираат.
По нив следат Скорпиите, Водолијите и Рибите. Луѓето родени во овие знаци очекуваат постојано да им се помага и излегува во пресрет, а доколку тоа не се случи, тогаш тие постапуваат многу грубо и – разгалено.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …