Дневен хороскоп за недела, 14.02.2021: Бикот посебно, емотивно, се зближува, Близнаците премногу храбри – но за нови проблеми, Јарецот покрај стандардното тајно бара ново друштво…

Овен
Љубов:
На состанок со блиска личност, овозможете си ја омилената забава или разни содржини кои го потврдуваат вашиот добар вкус.
Работа:
Ако не успеете, променете ја вашата деловна позиција во насока што повеќе одговара на вашиот интерес.
Здравје:
Нема причина за прекумерна загриженост и напнатост.

Бик
Љубов:
Рецептот за добро расположение произлегува од емотивното зближување, исполнете ги очекувањата на вашиот партнер.
Работа:
Понекогаш сè е релативно, не донесувајте заклучок врз основа на првиот впечаток или без консултација со блиски соработници.
Здравје:
Избегнувајте разни предизвици кои психички ве оптеретуваат.

Близнаци
Љубов:
Преголемата доза на храброст или самоволие може да го комплицира заедничкиот живот и врската со блиска личност.
Работа:
Ако немате интерес да се посветите на некои досадни теми, бидете искрени и не давајте официјални ветувања.
Здравје:
Поттикнете ја концентрацијата и позитивно расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …