(ВИДЕО) Сочен чоколаден колач – едноставни состојки за максимален вкус

Секој има по некој омилен рецепт за колач кој го обожуваат сите во семејството, но кога ќе го пробате овој во кој има и банани и јаболко ќе имате нов омилен семеен рецепт…

Потребно е:
Основа:
20 гр какао
40 г пудинг од чоколадо
80 гр брашно
1 прашок за пециво
4 јајца
120 гр шеќер
10 лажици масло
10 лажици топла вода
2 банани
1 јаболко


Фил:
2 пудинзи од чоколадо
2 лажици шеќер
600 мл вода
40 гр путер
150 гр црно чоколадо за готвење
Глазура:
200 мл слатка павлака
200 гр црно чоколадо за готвење
Подготовката погледнете ја во видеото подолу:

Фото: принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Карфиолот е храна што има ПЕТ супер моќи

Оваа супер храна го заслужува вашето внимание. Ако некогаш сте во дилема што би можеле …