LJUBAVNI HOROSKOP

Три знаци на кои на Денот на вљубените им се подготвува „емотивна бура“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Венера, планетата на убавината, љубовта, пријателството и партнерството, е во знакот на Водолија, а на Денот на вљубените создава квадрат со страствениот Марс. Затоа ќе бидете исклучително привлечни и харизматични, а трите знаци на Зодијакот, според астролозите, имаат најголеми шанси да најдат нова љубов.

Бик
Се чувствувате исклучително добро, зрачите со позитивна енергија и привлекувате внимание каде и да се појавите.
Биковите на овој Ден на вљубените можат да привлечат странец, а вашата харизма и способност за заведување може да ви донесат средба што ќе го промени вашиот љубовен статус.
Вниманието ви одговара, како и романтичните искри, но пред да им се препуштите на вашите страсти, ставете јасно до знаење дека сте личност кон која лојалноста е клучна во секоја врска.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …