Не можат да се контролираат: 5. хороскопски знаци кои „пукаат“ од љубомора!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Иако некои луѓе не обрнуваат внимание на успехот на другите луѓе, има и други кои веднаш завидуваат.
Повеќето луѓе стануваат љубоморни во одреден момент од нивниот живот. Љубомората во основа е комплексно чувство што го доживувате кога ќе сретнете некој што според вас е подобар од вас. Се чувствувате несигурно и непријатно и сè што сакате е да бидете како нив. Астролошки, овие хороскопски знаци лесно се чувствуваат љубоморни и не можат да ги контролираат своите чувства.

Овен
Луѓето родени под овој хороскопски знак се темпераментни. Склони се на љубомора кога ќе видат некој што е подобар од нив. Тие имаат тешка природа и можат да бидат понесени од нивните чувства, без разлика дали станува збор за љубомора или лутина.

Рак
Раковите честопати се чувствуваат љубоморни. Секогаш кога ќе се чувствуваат љубоморни и несигурни, тие знаат како да го сокријат тоа. Тие не им дозволуваат на другите да знаат за нивните чувства и ги кријат со леснотија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …