Доколку сакате да ослабнете нутриционистите препорачуваат да го ПИЕТЕ ОВА: 6. најдобри напитоци кои го ТОПАТ САЛОТО!

Доколку сакате да бидете во топ форма, покрај урамнотежена исхрана, можат да ви помогнат и овие пијалоци
Ако се обидувате да изгубите тежина, покрај правилната исхрана, многу е важно и тоа што го пиете, велат нутриционистите. Хидратацијата е клучна за слабеењето, а многумина ја занемаруваат.
Нутриционистите откриле кои пијалоци се најдобри за слабеење. Ако сакате да ја доведете линијата до совршенство, изберете ги овие пијалоци:

1. Сокови од зеленчук
Соковите од зеленчук се одличен извор на калиум и витамин Ц, но имаат многу помалку шеќер од овошните сокови. Покрај тоа, добивате голема количина на растителни влакна, а влакната помагаат дигестивниот тракт да работи подобро.


2. Црн чај


Црниот чај е богат со кофеин и може да помогне во потиснување на апетитот. Докажано е и дека другите соединенија што се наоѓаат во овој чај можат да помогнат во процесот на разградување на масните наслаги, вели нутриционистот Ендру Вилсон.


3. Кефир
Кефирот е богат со пробиотик лактобацили кои ни помагаат да останеме сити подолго. Има мала содржина на маснотии и само 100 калории по чаша. Една порција од овој пијалок има дури 13 грама протеини. Тој е одличен пробиотик, затоа влијае на цревата и го забрзува метаболизмот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Јадете се’, а килограмите паѓаат: Нутриционистка ја открила тајната на слабеењето

НУТРИЦИОНИСТКАТА Лин Вард промовира одржливо губење на тежината. Таа се залага луѓето кои сакаат да …