Дневен хороскоп за сабота, 13.02.2021: Бикот доживува голема страст, Лавот пред испит на издржливост, Скорпијата мора да биде трпелива – пред голем испит е…

Овен
Љубов:
Работите понекогаш изгледаат сосема поинаку од првиот впечаток што го имате. Во средбата со саканото лице постапувајте според вашата совест.
Работа:
Не мора да се грижите за различни критериуми. Секој од соработниците има свој начин на толкување на настанот.
Здравје:
Ослободете се од непотребни грижи, подобрете го расположението.

Бик
Љубов:
Ви се допаѓа нечие присуство. Бидете подискретни во средбите што изобилуваат со силни емоции или скриени страсти.
Работа:
Чувствувате потреба да се ослободите од натрупаните обврски. Дозволете им на вашите соработници да го завршат тешкиот дел.
Здравје:
Нема потреба да ги преценувате личните можности, бидете умерени.

Близнаци
Љубов:
Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи од вообичаеното.
Работа:
Се обидувате да го одредите вашето место во деловните кругови, но и да одржите добар однос со докажан тим на соработници.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …