Некои љубови се невозможни! Овие комбинации на знаци НИКОГАШ НЕМА ДА УСПЕАТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Можеби сте помислиле дека ја пронајдовте љубовта во вашиот живот, но ѕвездите велат дека не е така …
Поедини хороскопски знаци, по природата на значењето и толкувањето, лесно се вклопуваат во нивната околина и другите хороскопски знаци. Од друга страна, некои носители на хороскопски знаци никогаш не можат да функционираат добро кога се во близина, а камоли во љубовна врска.

Некои хороскопски знаци кликнуваат на прв поглед и се вклопуваат како рака и ракавица, но има и комбинации што е подобро да се избегнуваат. Подолу ќе ги најдете вашиот хороскопски знак и совршениот партнер, што одговара на вашиот сензибилитет.

Овенот е секогаш за љубов, но по природа е нетрпелив, влегува во односи без размислување. Актерите и чувствителните луѓе кои лесно можат да се расплачат не можат да го придобијат, додека вратата е скоро секогаш отворена за луѓе со самоувереност. Близнаците, Рибите и Девиците не му одговараат на овој знак.

Бикот обожава да поминува време во љубовна врска, но само доколку го најде вистинскиот партнер. Дотогаш, времето ќе биде исполнето со сексуални афери. Тој не сака луѓе кои сакаат да го ставаат носот во животот на другите луѓе и да озборуваат. Овен, Близнаци и Стрелец не му одговараат.

Близнаците се заљубени, но исто така се и непостојани. Тие се одбиени од луѓе со кои не можат да најдат заеднички теми за разговор, што е за нив поважен дел од врската од сексот. Досадните луѓе, исто така, нема да бидат во фокусот на Близнаците. Не сакаат Бикови, Ракови и Риби.

Ракот е голем приврзаник на љубовта. Ќе го бара вистинскиот партнер до крајот на животот, доколку е потребно, затоа што сакаат личност околу која ќе работат, но и онаа што ќе им посвети внимание. Тие не сакаат луѓе кои немаат интерес за други луѓе и не покажуваат доволно почит. Овен, близнаци и Стрелци не му одговараат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Мајката открила дека нејзината ќерка (12) била злоставувана од нејзините врснички, па зела БОКСЕРСКИ ракавици и направила хаос

Не знаела на која прво да и се одмазди… Сите се фаќале по главата. Додека …