Дневен хороскоп за петок, 12.02.2021: Лавот има потреба од подршка, Јарецот неуспешно ги крие чувствата, Рибите ќе ризикуваат – поради љубов…

Овен
Љубов:
Понекогаш вистината е добро скриена меѓу редови, обрнете внимание на нечии пораки и однесување. Смирете ги страстите.
Работа:
Во средбата со соработниците, не извлекувајте заклучоци засновани врз чувства или први впечатоци.
Здравје:
Слободното време посветете го на омилено хоби, опуштете се.

Бик
Љубов:
Важно е да се разберат нечии желби. Анализирајте ја вашата сакана личност, или работите што не ги разбирате, повнимателно.
Работа:
Некој ве води до погрешен заклучок или лош избор. Затоа, бидете повнимателни пред личноста која има двојни аршини.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилна исхрана.

Близнаци
Љубов:
Во средбата со саканата личност, се соочувате со проблем на недоразбирање за заедничките приоритети.
Работа:
Се грижите да изгледате убаво, духовито или шармантно пред вашата околина. Но, некој го карактеризира вашето однесување на погрешен начин.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации што ве вознемируваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. …