(ВИДЕО+ФОТО) Новак сака со воздушна јога да стане пеперутка!

Познато е дека првиот тенисер на светот поостојано работи на нови техники со кои ќе ја зголеми и усоврши својата издржливост.
Најновото нешто што тој го практикува е воздушна јога и на својот профил на Инстаграм постави видео и неколку фотографии

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)


„Гасеница 🐛 подготвена да стане пеперутка 🦋😃  Воздушна јога. Анти-гравитационо истегнување. Најдобро досега 🙌 Спајдермен работи на флексибилноста“, напиша Ѓоковиќ во описот на објавата.

Во моментов Новак Ѓоковиќ го игра мечот со Тејлор Фриц. Ги доби првите два сета а во тек е третиот…

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МИЛИОН ПРИЧИНИ ЗА ХУМАНОСТ – M0ZZART ВО ТЕКОТ НА 2021 ГОДИНА УШТЕ ПОВЕЌЕ ПОМОГНА НА ЗАЕДНИЦАТА

Преку низа општествено одговорни акции, оваа компанија донираше повеќе од 150.000 евра. Поддршка за здравствениот …