(ФОТО) Софија Лорен глуми на 86. години и нема да верувате како ИЗГЛЕДА!

Во едно интервју, познатата италијанска актерка го откри клучот според кој ги бира своите улоги.
Една од последните големи диви на златното доба на филмот, Софија Лорен, глуми на 86-годишна возраст.
Во интервју за британски „ндипендент“, италијанската актерка, која се прослави дури и пред човекот да зачекори на Месечината, како што удобно истакнале, открила колку е нормална, обична личност која дури била збунета од новинарско прашање на оваа тема.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Loren (@simplysophialoren)

„Зошто мислите дека некој, ако е славен, не е обична, нормална личност? Велат дека сум sвезда. Не знам, никогаш во животот не сум се чувствувала толку нормално“, одговорила таа скромно, едноставно оваа дива која на глумата се врати по шест години, во филмот „The Life Ahead“ во режија на нејзиниот син Едоардо Понти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Loren (@simplysophialoren)

Вистинска филмска сирена, убава дури и во нејзините позни години, игра улога на поранешна сексуална работничка, мадам Роса. Таа исто така открила колку е тешко да се изрази на некој друг јазик ако тоа не е нејзиниот мајчин, италијански јазик, но и според кој клуч ги избира своите улоги.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia Loren (@simplysophialoren)

„Отсекогаш се обидував да глумам жени со силен карактер“, рекла Лорен, водејќи го интервјуто преку Zoom од удобноста на нејзиниот дом во Женева, наспрема кој, како што пишува авторот, Бакингемската палата изгледа – бледо.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …