(ФОТО) ИМААТ ПОВЕЌЕ ОД 60. ГОДИНИ, А ИЗГЛЕДААТ ПОДОБРО ОД БИЛО КОГА: За овие познати дами ВРЕМЕТО КАКО ДА ЗАСТАНАЛО!

Годините не им можат ништо…
Врз основа на нивниот изглед, никогаш не би претпоставиле колку години имаат навистина. Не знаеме дали станува збор за добра генетика, соодветна нега или естетска хирургија, но едно е сигурно, овие дами изгледаат феноменално.
Иако одамна преминаа 60. години, тие лесно можат да застанат рамо до рамо и до двојно помлади жени:

Кристи Бринкли – 67. години

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)

Кристи сè уште работи напорно како модел во 7-та деценија, а сето тоа благодарение на нејзиниот феноменален изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Премалку сон се поврзува со поголем ризик од една од најсмртоносните болести во светот

ЛИЦА на возраст меѓу 50. и 70. години кои спијат шест часа или помалку ноќе …