(Рецепт) СО ПЧЕЛИТЕ ЈА НАДМИНАЛ ТЕШКАТА БОЛЕСТ: Сам, со мед, се излекувал од карцином на белите дробови па сега лекува други и повеќе видови рак!

Рецептот за успех во пчеларството, посочува Крешиќ, е сериозен и коректен пристап и одлична работа, која има своја цена.
„Некој може да помисли дека овие здрави природни производи се скапи. Во реалноста, тие се многу поповолни од традиционалните медицински третмани или лекови за лекување на посериозни болести. Производниот циклус на нашите подготовки трае од пет до десет месеци. Во овој период, медот извлекува од растенијата што е потребно, на одредена температура. Поминавме низ „породилни маки“ и сега имаме на располагање доволно добра роба додека ставаме и подготвуваме нови производи.

Голема поддршка во неговиот бизнис е неговото потесно семејство. Крешиќ не сакал неговите деца да чекаат на своите работни места по дипломирањето на факултетот, што исто така има малку смисла.
„Тешко ми е да гледам дека има многу малку луѓе во моето село, сите одиатнадвор. Поради тоа, исто така, се обидов да ги задржам своите деца во близина. Постарата ќерка и син работат во индустријата за мелничари и пекарство, а најмладата ќерка е со мене“ – објаснува Крешиќ, додавајќи дека има тројца вработени со полно работно време во овој бизнис и до десет лица се ангажирани колку што е потребно.
Позитивни искуства со луѓето
Анте Крешиќ со гордост истакнува дека немал негативни искуства со клиентите во 16. години работа.
„Има луѓе кои ме повикуваат после 10. години. Ова е местото каде што наоѓам ментално задоволство и уверување дека сум на вистинскиот пат.Иако лекарите во 2001. година му предвиделе уште шест месеци живот, Анте Крешиќ на почетокот на 2018. година рекол дека би сакал да го прошири бизнисот. Неговиот проблем е да дојде до квалитетен мед и да најде квалитетни билки што не растат покрај патот. „Сите производи мора да бидат еколошки, затоа ангажирав овчари кои собираат билки со лековити својства за мене.
Ракот наводно е неизлечива болест која нема лек, па многу лекари така ќе ви кажат, ве отпишуваат живи, ќе ве испратат на хемотерапија за да ве уништат до крај и „кој е жив, кој е мртов“.
Здрав и со полна сила, денес во мирно место Струг кај Чаплjина се занимава со пчеларство, а своите искуства ги споделува со луѓе од целиот свет кои доаѓаат кај него за да им помогнат.
„Луѓето кои беа погодени од слична судбина, доаѓаат и им кажувам низ што поминав и како се лекував. Моите рецепти им помагаат и им даваат надеж“, вели Крешиќ и верува дека сега тоа е негова човечка и секоја друга должност.

Рецепт
Дека медот е лековит е одамна познато. Во народната медицина, медот се препорачува за многу тешкотии.
Рецептот што тој им го дава на луѓето за употреба е овој: Потребни се две поголеми корени од ѓумбир кои ситно се сечкаат со сецкалка. Сецканиот ѓумбир потоа се меша со половина килограм мед. Тој напоменува дека треба да се користи проверен и домашен мед. Така подготвениот мед се чува во тегли и се тзема 3.до 4. пати на ден, една голема лажица. Важно е оваа мешавина да не дојде во контакт со метал, затоа користете дрвена или пластична лажица. Металот е строго забранет, а првите ефекти од оваа мешавина ќе се почувствуваат по 4. дена.
Кога лекувате рак, важно е да бидете позитивни и шкако што велат лекарите – да не потонете, туку да се борите со сите расположиви средства. Сега е тука и медот, лесно достапна благодет за сите, која како што гледаме, може да ги излечи луѓето од најлошите форми на карцином – дури и кога лекарите ќе кажат дека „нема да живеете уште долг“. Анте Крешиќ е вистински доказ за тоа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Чудесен ПАШКАНАТ: Се користи во народната медицина уште од античко време, а неговата арома го подобрува секое јадење!

Билката пашканат е исклучително здрав бел корен. Тој е многу ароматичен, па затоа е ценет …