(Рецепт) СО ПЧЕЛИТЕ ЈА НАДМИНАЛ ТЕШКАТА БОЛЕСТ: Сам, со мед, се излекувал од карцином на белите дробови па сега лекува други и повеќе видови рак!

Анте Крешиќ од Струг, кај Чаплјина  е познат и почитуван пчелар а за совети му се јавуваат од сите делови на светот…
Велат дека добриот глас се слуша далеку, а оваа изрека ја потврдува примерот на специјалниот пчелар од Херцеговина. Анте Крешиќ од Струг кај Чаплjина е широко познат и почитуван пчелар и за совети му се јавуваат  од целиот свет. За нешто повеќе од 16. години работење со лекови, тој им помогнал на голем број на луѓе а на некои им го спасил животи, што најмногу го радува.
Тој им помага на себеси и на другите
Иако ги стекнал првите искуства со својот татко, тој започнал поинтензивно да работи во пчеларството откако страдал од карцином на белите дробови.
„Слушнав за еден лекар кој подготвуваше сируп од мед и иглички од бор, па почнав да го користам. Се чувствував подобро, па добив идеја сам да започнам со правење слични подготовки. Бидејќи во детството работев како пчелар со татко ми знаев што е мед и што се пчелите. Тргнав во тој дел и започнав да работам.
Како што на овој вреден пчелар му се подобрувала здравствената состојба така тој им дал од медот и на другите  луѓе и сфатил дека тос навистина им помагаат на сите.
„Наодите нашите клиенти потврдија дека нивното здравје е подобрено. Добиени се добри резултати во третманот на заболување на простатата, каде што ги вративме критичните состојби во нормала. Исто е и со црниот дроб. Еден од нашите клиенти страдаше од хепатитис Ц, а после година и пол со подготовки од мед, неговата состојба се врати во нормала, иако штетните ензими беа зголемени десет пати“,  вели пчеларот, додавајќи дека им помогнал и на луѓето кои одат на хемотерапија и им треба имунитет и закрепнување на крвната слика.
Овој необичен пчелар на Херцеговина е многу отворен за комуникација со оние на кои им е потребна помош. Како што истакнува, него омилено му е кога некој пациент лично ќе му го каже проблемот што го мачи, па затоа интуитивно,  и врз основа на широко искуство, сугерира производ.

Анте Крешиќ посочува дека неговиот успех не се заснова на тајни – им кажува се на сите. Така, тој открил и како да произведуваме типифицирани производи за белите дробови и жлезди со внатрешно лачење.
„Станува збор за специјално третиран мед, полен, прополис и матичен млеч и додатоци на одредени билки што помага при одредени заболувања. Јас користам билка која е карактеристична само за кањонот на реката Неретва, заедно со медот како конзерванс, посебно ги користам за третман на жлезди со внатрешно лачење. Најважно е да се пронајде причината за проблемот и со решавање на причините, последиците се решени“, потенцира Крешиќ, додавајќи дека е важно логично да размислите .

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско …