(ВИДЕО+ФОТО) Мелани Грифит привлекува внимание со линијата и на 63. години: Погледнете како тренира!

СЛАВНАТА актерка Мелани Грифит е решена да биде фит и со 63. години. Таа тренира интензивно со Гунар Петерсон и не дозволува годините да ја забавуваат.
Таа објави видео од еден од нејзините последни тренинзи и докажа дека е во одлична форма.
„Дали е тоа добро? Дали сум готова”, прашала низ смеа откако ја завршила вежбата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MELANIE (@melaniegriffith)

Холивудската sвезда инаку тренира три пати неделно.
„Гунар е еден од најсмешните, најдобрите и најинтересните луѓе што сум ги сретнала. Се смееме, ме турка напред. Јас сум среќна и благодарна жена”, истакнала Грифит која ги мотивирала следбениците.
„Изгледаш прекрасно“, „Секоја чест на волјата“, коментирале некои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MELANIE (@melaniegriffith)

Грифит често останува во воздух затоа што многу добро знае дека нема ништо подобро од свеж воздух поради кој е пофокусирана, има појасен ум и подобро и поквалитетно спие.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …