ЈАК ИМУНИТЕТ – РЕЦЕПТ НА АКАДЕМИК што вреди како злато: РУСКА енергетска бомба која го чува организмот од ВИРУСИ!

Традиционалните народни лекови од руската алтернативна медицина откриваат уникатни рецепти засновани на најздрави намирници
Вирусите, настинките и грипот доаѓаат со првите постудените денови, кога сме особено чувствителни и имунитетот е значително нарушен. Во претстојниот период, особено за време на глобалната пандемија на корона вирус, лекарите препорачуваат да го зајакнеме организмот, имунитетот и да бидеме подготвени да ги исполниме вирусот и грипот.
Овој препарат се користи во форма на пијалок, а главните состојки се лук, маслиново масло, природен мед, зелен чај, потоа мали количини смола, јаболков оцет и црн пипер.
Руската алтернативна медицина нуди народен лек, кој комбинира скоро некомпатибилни природни состојки, но кој го обновува целиот организам.
Ако често сте преморени и се чувствувате како да немате доволно енергија, тоа е првиот знак дека имунитетот е сериозно оштетен. Овој ефикасен руски еликсир ќе придонесе за прочистување на целиот организам и ќе ја врати изгубената енергија. Овој препарат се користи во форма на пијалок, а главните состојки се лук, маслиново масло, природен мед, зелен чај, потоа мали количини смола, јаболков оцет и црн пипер.


За да го подготвите овој рецепт, треба да подготвите 2 лажици ситно сецкан лук, 3 лажици маслиново масло, 5 лажици природен ливадски мед, 50 милилитри јак сварен зелен чај и половина лажичка мелен пипер, природна смола и една лажичка јаболков оцет.
Овој ефикасен руски еликсир ќе придонесе за прочистување на целиот организам и ќе ја врати изгубената енергија.
За да ја подготвите овој препарат, треба да го пржете лукот во маслиново масло една минута. Додадете ги сите други состојки и мешајте сè на тивок оган пет минути. Тргнете од оган и оставете да се излади, па чувајте во стаклена тегла, затворете со капак и ставете го во фрижидер.
Земајте една кафена лажичка дневно, секогаш во исто време. Не е важно дали еликсирот ќе го земате пред или после јадење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …