(ВИДЕО) Слеп човек, со специјални очила, прв пат ги видел сопругата и синот: Неговата реакција нема да ве остави рамнодушни!

На Џин Пурди пред 16. години му била дијагностицирана Старгарт болест од која не можел да види ништо друго освен силуети и форми.
Потоа ја запознал љубовта на својот живот и наскоро се венчале и добиле син. Сепак, тој никогаш не можел да ги види синот и сопругата.
Набргу потоа, неговата сопруга дознала дека постои можност за лекување со помош на специјални електронски очила.
Во една емисија во живо, тие го покажале емотивниот момент кога првпат ги видел сопругата и детето.
Погледнете:

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …