(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА – ЖИВЕЕЛА СО АМИШИТЕ И НИКОГАШ НЕ БИЛА НА ФРИЗЕР: Била а потоа никој не можел да ја препознае!

Сара пораснала во заедницата на Амиши и била изолирана од сè што носи современиот живот, дури и од фризерите.
За Амишите се знае дека живеат на многу традиционален начин, што вклучува негување на семејни вредности и унифициран изглед и стил.
Сепак, на некои од нив им е дозволено да експериментираат со „западниот“ начин на живот во одреден период од животот, да живеат меѓу други луѓе и да експериментираат.
На овој начин, им се овозможува да одлучат дали амишскиот начин на живот е навистина за нив.
Сара решила да го промени својот изглед.
Погледнете како изгледа по трансформацијата:

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …