(ВИДЕО+ФОТО) МАЈКА УБИЛА ПЕТ ДЕЦА, ГИ ЗАПАЛИЛА, ПА ИЗВРШИЛА САМОУБИСТВО: Злосторството ги шокирало САД, а Инстаграмот на мртвата жена открил мрачна тајна!

Жена од Западна Вирџинија која ги застрелала своите три деца и двете на кои им била маќеа, пред да ги запали сите во семејната куќа, вежбала вештерство, објавувајќи некои ритуали и тегли со мртви пеперутки на нејзините социјални мрежи.
Ореана Мејерс (25) потоа се застрелала и се самоубила откако на 8. декември ја запалила куќата во округот Гринбери со телата на нејзините деца.
Анализата на нејзиниот профил на Инстаграм покажала дека нејзината мајка активно учествувала во ритуали поврзани со вештерството и спиритуализмот.
На 25. ноември, нешто помалку од три недели пред самоубиството, Мејерс објавила фотографија со тегли со инсекти – пеперутки, молци, печурки, камења, разни растенија, пердуви и земни работи.
– Подготвив тегли со инсекти. Дали е ова нешто или само работа на Ореана? ЛолXoxoxo“, напишала Ореана во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OREANNA (@glowing_goddess520)

Ореана споделила низа соопштенија за „силниот ден на манифестацијата“ на 11. ноември, дури и објавила фотографија од ритуалот што го извршила таа вечер во 23/11 (23:11 часот).
– Прифаќање на 11/11..11: 11 .. – наведла таа во соопштението.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OREANNA (@glowing_goddess520)

– Магија. Љубов. Непознато – било напишано понатаму.
Таа споделила и фотографија од самовилната фигура, велејќи на Инстаграм:
– Самовилите и цвеќињата се мојата волшебна работа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OREANNA (@glowing_goddess520)

Покрај споменатите фотографии, таа на својот профил објавила и низа мимови, заедно со слики од прегратки на жени.
„Искрено, напред и биди луд и паѓај во чудни мистични гомна или што и да било“, гласи еден мим.
– Животот е краток. Реалноста е лажна. Да, вие хејтери – пишувало во соопштението.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …