(ФОТО) Какви фармерки ќе носиме оваа година?

Љубителите на модата повеќе не се врзани за класичните тесни фармерки и можат да уживаат во широк избор на стилови. Еве ги најдобрите модели за 2021 година.

Рамен крој
Се држиме до она што е удобно: фармерките со рамен крој не само што се супер практични и удобни, туку и на нашите алишта им пружаат потребни модни вибрации. Модната професионалка Ешли Брук комбинира искинати фармерки со пар што одговара на чизми до глужд во боја на коњак и голем волнен капут. Лежерен и практичен изглед кој одговара на скоро секоја дневна пригода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley Brooke (@ashbrooke)

Син тексас
Искрено: црни, обоени или избледени фармерки во 2020 година беа на врвот на листата задолжителни модели. Тоа сега се менува! Во 2021 година, се враќаме на корените, фармерки изработени од класичен, син тексас. Се прашувате како најдобро да комбинирате сина боја? Едноставно: сметаме дека сината боја на тексас е неутрална како сивата или црната, затоа комбинирајте ја со сè што ќе ви падне на ум. На оваа класична боја се потпира и модната критичарка Каро Даур, облечена во пастелен кардиган со сини фармерки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Daur (@carodaur)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската …