Дневен хороскоп за вторник,09.02.2021: Близнаците пред проблеми со семејството или партнерот, Лавот не смее да го потцени партнерот, Јарецот склон кон претерување и предизвикува незадоволство…

Терезија
Љубов:
Саканата личност има добри намери, но не успева да ви пренесе сè што би сакале да слушнете или видите.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања и затоа проверувате различни информации. Мерките на претпазливост можат да ве заштитат од погрешни потези.
Здравје:
Избегнувајте обврски што премногу ве заморуваат.

Скорпија
Љубов:
Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа вниманието насочете го на вашата сакана личност. Планирајте некоја омилена забава.
Работа:
Не вреди да се изложувате на голем умствен напор. Подобро е да го оставите ризикот на други и да избегнувате сомнителни понуди.
Здравје:
Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.


Стрелец
Љубов:
Избегнувајте предизвици или личност со различни афинитети. Понекогаш е невозможно да се помират различните спротивности.
Работа:
Ако премногу се препуштите на улогата на „должен критичар“, ве очекуваат негативни реакции. Бидете реални во вашите проценки.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …