Дневен хороскоп за вторник,09.02.2021: Близнаците пред проблеми со семејството или партнерот, Лавот не смее да го потцени партнерот, Јарецот склон кон претерување и предизвикува незадоволство…

Рак
Љубов:
Емоционалното задоволство е најубаво искуство, обидете се да делувате неодоливо на личноста која го привлекува вашето внимание.
Работа:
Ако сте одговорни за она што го правите, не дозволувајте нови информации или нечија приказна да ве поколеба.
Здравје:
Зрачете со позитивна енергија.

Лав
Љубов:
Засега, мудро молчите за одредени ситуации што не се по нечија волја. Не ги потценувајте способностите на вашиот партнер.
Работа:
Некој се обидува да ве наведе на нивното деловно решение, но вие сте доволно снаодливи и вешто избегнувате средби со одредени соработници.
Здравје:
Подобрете ја вашата кондиција.


Девица
Љубов:
Обрнете доволно внимание на една блиска личност. Нема причина да претрпите „емоционален пораз“ и да се залажувате со лажни надежи.
Работа:
Комплиментите што ги добивате од соработниците се охрабрувачки и обврзувачки. Потребен ви е подобар избор во деловните контакти.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои ве вознемируваат психички.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …