(ФОТО) Удрил во пет автомобили и избегал, сопствениците го бараат!

„Нашиот автомобил е тоталка како и другите два од петте автомобили на соседите“, рекол еден од граѓаните
Околу пет часот наутро, на 21. јануари, некој удрил во пет паркирани автомобили во загрепската улица „Свети Дух“ и побегнал. Од сите значително оштетени автомобили, дури два биле целосно уништени.
„Избеганото возило беше несомнено сериозно оштетено, најверојатно целата десна страна на возилото, вклучително и фарот, трепкачот, браникот, предната десна фелна/гума, а ретровизорот паднал на местото на несреќата. Ви благодариме за каква било информација за самиот настан, за понатамошното движење на избеганото возило по несреќата или гледањето на опишаното оштетено возило на некоја локација! Нашиот автомобил е тоталка како и другите два од автомобилите на петте соседи’, напиша лна социјалните мрежи Дражен Смарандуј, една од повредените страни.

Според досега собраните информации, се претпоставува дека сторителот возел сребрено „Ауди А6“, модел Ц6 или С6 од 2010. или 2011. година. Возилото треба да биде сериозно оштетено, а ретровизорот паднал на местото на несреќата.


Сопствениците на оштетени возила ги молат граѓаните ако имаат какви било информации да контактираат со полицијата.

Фото: Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Некој оваа фотографија ја споредил со нешто и повеќето се согласиле, што мислите вие?

А, кој знае, можеби тоа е навистина љубов? Или?