(ФОТО) НЕВРЕМЕ какво не памтат со години: Холанѓаните повикани да останат во куќите поради снег и ветер, ледената бура пристигнува во Велика Британија

Во ХОЛАНДИЈА за денес се најавени се големи врнежи од снег и ветер, поради што властите издадоа црвен метеоролошки аларм за целата земја, прв од ваков вид во последните девет години.
Владата вчера ги предупреди граѓаните поради ветрот што ќе дува до 90. километри на час и до 20. сантиметри снег, што може да доведе до опасни наноси од снег на патиштата и ограничена видливост.
Сите центри за тестирање на коронавирус ќе бидат затворени, соопштија здравствените власти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I Love Amsterdam (@ilove.amsterdam)

Железничкиот сообраќај ќе биде сведен на минимум.
Аеродромот Шипол предупредил дека може да има одложувања на летовите. Големите супермаркети ја откажаа испораката на храна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I Love Amsterdam (@ilove.amsterdam)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Хрватска глумица во најмало бикини на сите времиња

Коментарите не изостанале, а сите на хрватската актерка Мада Першиќ и порачуваат дека е згодна, …