Овој хороскопски знак има најјако либидо – нему никогаш не му е доста

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
СИТЕ имаат различен сексуален апетит, но овој хороскопски знак е познат по силното либидо и како незаситен сексуален партнер. Тој се возбудува од поглед, мал допир, па дури и начинот на кој велите одредени зборови.
Станува збор за Скорпија.
Скорпиите се познати и како најстраствениот знак на Зодијакот, тие се родени да пружаат љубов и да ја покажуваат на сите можни начини, особено кога станува збор за игри во спалната соба. Тоа не значи дека тој ќе легне билокоја. Тие често се супер пребирливи и имаат многу високи стандарди, што значи дека ќе мора да се прилагодите на нивниот емоционален и сексуален интензитет за да вредите за нивниот труд и за сè што следи подоцна.
Тие имаат поголем сексуален апетит од сите други знаци. Нивната страсна личност е видлива во сите аспекти на животот. Сексот со Скорпиите е секогаш возбудлив, најмногу затоа што сакаат да пробуваат нови работи. Нивното животно мото е да го испробаат животот до крај, а тоа вклучува секс додека партнерот и самите тие не бидат целосно задоволни.
Страста на Скорпија во кревет трае цела ноќ, а партнерот знае дека нема да го разочара.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Пар „остарел“ 70. години за само 5. минути

Ова е секако еден од најтрогателните клипови што се појавил во последно време и многу …