(ВИДЕО) Сакате да се ослободите од стомачето после породувањето? Еве кои вежби би можеле да помогнат!

Ослободеувањето од стомачето по породувањето е многу тешко за многу жени. Иако килограмите паѓаат, се чини дека маснотиите во долниот дел на стомакот не се отстрануваат.
Постојат вежби кои се покажаа многу ефикасни за оваа намена. Овластениот инструктор за фитнес после породувањето @fit_mom_healthy редовно објавува идеи на TikTok кои им помагаат на новите мајки да се вратат во форма.
Така, таа сега објави видео во кое демонстрирала четири едноставни вежби кои се идеални за отстранување на вишокот маснотии во стомакот по бременоста. Можете да ги испробате. За нив не е потребна дополнителна опрема. Поставете ја подлогата на подот и направете ја секоја вежба 15 пати, во три круга.

@fit_mom_healthy

loading...

Moomy Tummy Workout! 🔥 ##postpartum ##foryou ##postpartumworkout ##ftmom ##postpartumbody ##postpartumweightloss ##trainieren ##core ##abs ##recovery ##fitness

♬ Buss It – Erica Banks


Пред да започнете со вежбање по породувањето, почекајте да добиете „зелено светло“ од вашиот гинеколог кога вашето бебе е старо, најмалку, шест недели.

Фото: ТикТок


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЗА 2022 ГОДИНА – Нобеловата награда за мир беше доделена на борци за човекови права од Русија, Украина и Белорусија

Годинашни добитници на Нобеловата награда за мир се руската организација за човекови права „Меморијал“, украинската …