(ВИДЕО) ИЗМЕШАЈТЕ ТРИ СОСТОЈКИ И МАСНОТИЈАТА ОД ШПОРЕТОТ ЌЕ ИСЧЕЗНЕ: Трик за чистење без мака!

Шпоретот е како магнет за собирање маснотии и нечистотија, и ова и претставува вистински проблем на секоја домаќинка.
Една мајка објавила трик како го исчистила шпоретот во еден момент и го вратила на стариот сјај користејќи само три состојки.
Оваа жена објави видео во кое започна да ги отстранува решетките што ги стави во мијалникот полн со топла вода и детергент за миење садови.

@mama_mila_Stove top cleaning made easy ✨ ##cleaninghacks ##youshouldknow ##cleanhome ##kitchenhacks


♬ Turn Back Time – Diplo & Sonny Fodera


Во еден сад измешала сода бикарбона и вода и смесата ја намачкала на целиот шпорет. Оставила да делува 30. минути, а потоа сè избришала со крпа од микрофибер – без мака и триење.
Конечно, измешала алкохолен оцет и сок од лимон и го избришала шпоретот за да постигне сјај.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МОМЕНТИ КОИ ВРЕДИ ДА СЕ ЗАПОМНАТ – Прекрасните бебиња близнаци се „препознале“ по прв пат, нивните насмевки кажале се!

Иако понекогаш се караме со нашите браќа и сестри, таа љубов е огромна и значи …