(Рецепт) ПРАВИ ЧУДА – ВАРЕНАТА БАНАНА ЛЕКУВА ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ДЕНЕШНИЦАТА!Додајте и го овој ЗАЧИН, а еве КОГА би требало да ја конзумирате!

Несоницата е еден од најчестите проблеми денес и многумина земаат индустриски лекови за да го решат. Постојат бројни причини за несоница, исто како и нејзините последици.
Лишувањето од сон го зголемува ризикот од хипертензија, нарушувања на притисок, депресија, слабост и други болести.
За среќа, чајот од банана и цимет што се конзумира пред спиење може да помогне во решавање на овој проблем.
Потребни се 10. минути за да се подготви, и ќе спиете како бебе!


Состојки:
1 литар вода
1 банана
прстофат цимет
Постапка: отстранете ги краевите на бананата и ставете ги во вода, а потоа варете 10 минути.
Потоа исцедете го пијалокот, истурете во чашата и додајте го циметот.
Начин на примена:Конзумирајте го овој вкусен пијалок еден час пред спиење.

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) И’ полицијата греши: Се паркирале на погрешно место, а потоа стигнала казната!

АКО не е место за паркирање, важно е да видите дали сте го паркирале возилото …