На кој партнер можете да му верувате, а со кога мора да сте цело време внимателни: Бикот – верен до гроб, Близнаците секогаш во искушение!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Терезиите се стабилни, па затоа обично не одат во измами. Од друга страна, таа сака да флертува, па може (дури и ненамерно) да се вовлече во ситуација кога флертувањето оди предалеку. Терезиите не знаат како да ги сокријат своите чувства, па доколку се случи изневерување, бидете сигурни дека ќе ви признаат сè.
На кои партнери може да им верувате и со кого треба да бидете внимателни цело време?
Секој што е измамен од некој близок, знае од прва рака колку е болно предавството, а најмалку што сакате е повторно да го поминете истото искушение. Астролозите откриле шема заснована врз личните карактеристики на хороскопските знаци.
Некои од знаците на Зодијакот ги изневеруваат своите партнери многу почесто од другите. Покрај тоа, секој од нив има свои причини за тоа.
Ќе ви дадеме неколку „космички докази“ што можат да ви помогнат да откриете што да очекувате од вашиот партнер…

Овен
Можноста за предавство од Овен се 50/50. Од една страна, тие не фрлаат зборови на ветер и секогаш исполнуваат ветување. Од друга страна – тие лесно преземаат ризици и авантури, да ја разбијат досадата.
Ако Овенот ве изневери, тогаш најверојатно немало доволно емоции и динамика во врската – за негов поим.
Тие се многу активни, и ако партнерот не е во состојба да го одржи нивниот ритам, тие лесно продолжуваат да се движат напред – без партнер. Покрај тоа, Овенот има силно его што бара постојано внимание.

Бик
Еден од најверните придружници за живот. Ако имате таков човек, тоа е често засекогаш. Тие сериозно веруваат во „љубов до гроб“ и „брачни завети“.
Единствената причина што може да изневери е ако одеднаш сериозно се сомнева дека партнерот ги изневерува.
Тоа ќе биде еден вид на одмазда или чин на одмазда, за кој тој не би се осмелил во други околности. Бикот покажува колку му е грижа за тоа на физичко и емоционално ниво, и не можете да се сомневате во неговата лојалност.

Близнаци
Отворете ги очите – овие партнери се многу нестабилни и многу мудри. Тие постојано се во искушение да измамат. Претставниците на овој знак често имаат потреба од „интелектуална стимулација“ – и очекуваат секогаш да им биде интересно во разговорот.
Во повеќето случаи, нивната потреба за флерт е преку страници за запознавање преку Интернет, преку социјални мрежи и електронска пошта, но тие ретко се движат од виртуелен простор во реалност.
Редовно поттикнувајте го интересот на Близнаците и можете да бидете сигурни дека нема да оди никаде.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …