(ВИДЕО) ХОРОР! Почитуван доктор, со тоа што го правел во креветот, ја УБИЛ љубовницата Ивона (38): Жената починала после односот!

Тој ставал кокаин на својот пенисот, кармин и на четката за заби на своите жртви
Германски лекар е затворен за убиство на неговата љубовница. Тој е обвинет за ставање кокаин на пенисот пред да има орален секс, по што таа починала. Потоа тврдел дека жртвата свесно учествувала во сè.
Германски лекар кој ја убил својата љубовница ставајќи кокаин на неговиот пенис за прв пат проговорил обвинувајќи ја дека знаела за тоа за време на сексуалната предигра.
Пластичниот хирург Андреас Нидербихлер (45) бил осуден на девет години затвор во 2019. година за смртта на 38-годишната Ивона М., откако судот заклучил дека тој ја дрогирал со кокаин што тајно и го ставал на гениталиите.
Нидербихлер молчел за време на судењето, но соочен со нова тужба за смрттна на жената поднесена од вдовецот и синот на Ивона, тој решил да го прекине молкот со негирање на одговорноста за нејзината смрт.
Германските медиуми ја објавија и првата фотографија од Ивона, чии фотографии за време на судењето претходно биле цензурирани.


Хирургот негирал дека дрогирал уште три жени, откако судот соопштил дека неколку пати ставал кокаин на пенисот за време на орален, вагинален и анален секс со три жени во периодот од 2015. до 2018. година.
За време на изрекувањето на пресудата, судијата откри дека Нидербихлер дрогата ја ставал и во пијалоците на жените, карминот и пастата за заби. Зборувајќи за германскиот весник „Билд“ оваа недела, тој рекол: „Да, имаше дрога. Но, јас не дрогирав ниту една жена без нејзино знаење“.
– Барав посебна атмосфера и тие доброволно учествуваа во неа.
Нидербихлер исто така ја опишал Ивона како „искусен“ корисник на кокаин, кој знае во што се впушта. Говорејќи за своето судење, тој рекол дека е „грешка“ што молчел – потег што го прифатил по совет на неговите адвокати – затоа што тоа значело дека судијата ги слуша само извештаите на жените за настаните.
Сега, рекол тој, сака да докаже дека не е виновен за смртта на Ивона, иако е нејасно како точно планира да го стори тоа. Апелациониот суд веќе ги отфрли неговите намери, а Нидербихлер не презентирал нови докази што би ги натерале да го преиспитаат случајот.

Во меѓувреме, во тек се граѓански постапки против Нидербихлер, бидејќи сопругот и синот на Ивона го тужат за нејзината смрт и погребните трошоци. Тие бараат вкупно 25.000 фунти – по 8.750 фунти за „семеен додаток“ – за едниот и за другиот – и дополнителни 7.500 фунти за да ги покријат трошоците за погреб.
Нидербихлер одбил да ги плати парите, пренесува Билд. Пред затворот, Нидербихлер работел како врвен пластичен хирург во болницата Амеос во Халберштат, 60 км од Хановер.
На суд можело да се слушне дека Ивона е негов пациент пред парот да започне врска, што на крајот доведе до нејзина смрт во февруари 2018 година. Нидербихлер исто така користел интернет за да запознае други жени за секс, им било речено на судиите за време на судењето.
Три други жени кои имале сексуални односи со лекарот пријавиле дека се чувствувале онесвестени откако го запознале, додека едната доживеала две сообраќајни несреќи по состаноците со него. Едната пријавила несвестица и страдање од состојба на нервоза.
Нидербихлер на крајот бил прогласен за виновен за тешки силувања и телесни повреди што резултирале со смрт и бил осуден на девет години затвор. Тој се жалел на казната, но жалбата била одбиена. Граѓанската постапка е во тек.

Извор: Daily Mail

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …