(ВИДЕО) „Заклучени“: Прв игран филм за пандемијата на коронавирус

Во време кога пандемијата на коронавирусот сè уште трае, ни доаѓа нов филм со тематика на пандемијата, што може да се види од самиот наслов, „Заклучен“ со оскаровката Ен Хатавеј во главната улога.
По неодамнешното раскинување, Линда и Пакстон се најдоа на несреќна раскрсница кога задолжителното заклучување во Лондон поради болеста ковид-19 ги ​​принудува да останат под ист покрив.
Додека новите одговорности ја оставаат успешната директорка за маркетинг, Линда, разочарана од корпоративниот свет, Пакстон, креативец на криминалното минато, е на проба.
Поддржани од поезија и обилно количество вино, нивните напори за мирен соживот ќе им помогнат повторно да ги откријат слободните духови какви што некогаш биле – и да станат опиени од неочекуваната можност за кражба на накит со висок ризик.

loading...

Паметен, секси и изненадувачки, „Заклучени“ ги следи Линда и Пакстон додека го ризикуваат своето партнерство за шанса да ги променат своите животи засекогаш.
„Тоа беше возбудливо искуство. Некои луѓе повторно почнаа да пушат во заклучувањето, некои почнаа да пијат на ручек, а ние само ги собравме сите тие чувства и направивме филм за тоа“, рече Хатавеј претходно во „Late Night With Seth Meyers“, како што објави Холивуд репортер .
Таа додала дека снимањето на овој филм имало катарзичен ефект за неа бидејќи нејзиното заклучување било навистина тешко.
„Толку пати во првите денови на заклучување, морав свесно да се релаксирам, да се ослободам од се што е лошо, но не сакав да ги плашам моите деца, па затоа често врескав во перницата“, рекла актерката.
Премиерата на „Заклучени“ е на 5. февруари на HBO GO, додека на каналот HBO ќе се прикаже на 7 март во 21 часот.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …