(ФОТО) Кралицата Елизабета има нова миленичка: Таа ја заменила МЕГАН МАРКЛЕ!

Кралицата Елизабета поголемиот дел од времето го поминува со своејата миленичка на дворот.
Кралицата има осум внуци: принцот Вилијам, принцот Хари, Зара Тиндал, Питер Филипс, принцезата Беатрис, принцезата Евгенија, лејди Луиз и Џејмс – но рекла дека има еден со кого особено ужива да се дружи.
Иако целото внимание е насочено кон принцовите Вилијам и Хари, кралицата има осум внуци – и таа рекла дека е многу блиска со сите. Семејството се собира да ги прослави Божик и Велигден и плус во текот на летото кога одат на групни одмори.

Кралицата има „група“ од осум внуци!
Вилијам, Хари, Зара, Питер, Беатрис Еугенија, Луиз и Џејмс многу ја сакаат својата баба – но таа рекла дека особено ужива да се дружи со најмладата во групата.

loading...

 

View this post on Instagram

 


A post shared by @thewindsorsfamily


Изворот тврди дека Лејди Луис, ќерката на принцот Едвард и Софија, станала „миленичка“ на кралицата, а веднаш до неа бил нејзиниот брат Џејмс.
Кралицата е среќна кога Луис и Џејмс уживаат во Балморал, а таа особено се зближила со Луиз, која се чини дека станала нејзина омилена внука, по што следел Џејмс.

Софи и Едвард ги замениле Хари и Меган.
Софи и Едвард уште повеќе се вклучиле во кралската хуманитарна работа откако принцот Хари и Меган го напуштија кралското семејство.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Утревечер (сабота), со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12то издание на ПМГ …