Ним никако не можете да им верувате: 5 хороскопски знаци кои не знаат да чуваат тајни!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Некои хороскопски знаци не ја разбираат важноста од чувањето тајни и честопати она што ќе им го кажете во доверба, ќе им го кажат на другите многу брзо.
Ве мачат љубовни маки, имате семеен проблем или нешто што се „спрема“ на работа, па сакате да му се доверите на пријател? Ако не сакате сите други да знаат за тоа, бидете внимателни на кого ќе му кажете. Според астрологијата, чувањето тајни и лојалност во пријателството не е силна точка за некои знаци, а порталот Pinkvill открива кои точно.

Овен
Овните не се грижат за тајните и не ги сфаќаат сериозно. Тие не ја сфаќаат важноста да чуваат тајни и честопати на другите ќе им кажат што ќе им кажете во доверба.

Близнаци
Близнаците се дружељубиви и имаат многу пријатели. Тие сакаат да разговараат, па затоа често среде разговор можат да ја откријат тајната што ја чуваат – своја или туѓа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 23.06.2021: Вие сакате да го почитувате меѓусебниот договор, но забележувате дека партнерот има различни интереси и смислува некои „тајни планови“…

Овен Љубов: Анализирајте ја повнимателно личноста што ви се допаѓа. Склони сте на чести промени …