(ФОТО) Учителка од Вермонт направила ДОБАР БИЗНИС од ракавиците на Берни: Има 13.000 нарачки!

Учителка од Вермонт, чии рачно изработени ракавици станаа познати откако сенаторот Берни Сандерс ги носеше на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден, пронашла производител кој ќе произведе илјадници од нејзините удобни ракавици.
„Имам неколку неверојатни новости! Се здружувам со Vermont Teddy Bear за да изработам ракавици како на Берни за СИТЕ !!”, твитнала Џенифер Елис во саботата, додавајќи дека дел од приходите ќе бидат наменети за добротворната организација Make a Wish Vermont.

„Знаев дека мора да има начин да ги направам достапни за вас – и го најдов!!“ напишала учителката.
Учителката, 42, му испратила на Сандерс пар нараквици направени од стари волнени џемпери обложени со руно од рециклирани пластични шишиња како утешен подарок по поразот на претседателските избори во Демократската партија во 2016 година од Хилари Клинтон.

Продолжува на следната страна

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 18.05.2021: Среќата е потенцијално на ваша страна, постои личност која ви дава искрени чувства. Важно е да се направи добар избор…

Овен Љубов: Не давајте големи и избрзани ветувања на саканата личност. Можно е да се …