(ФОТО) ОРИГИНАЛНО ЗАПРОСУВАЊЕ: На џамбо плакат среде Сплит ја побарал раката на девојката!

Покрај до базенот на Пољуд се појавил голем билборд со кој маж од Сплит ја запросил својата девојка, пишува Dalmatinski portal.
На огромен плакат имало напишана порака што ги воодушевила сите жители на Сплит кои поминале оттаму.


„Бебо, тука се запознавме, тука ме зема за рака, тука ја барам твојата рака“, се вели во пораката.

Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …