Месечен хороскоп за февруари:Кој ќе има среќа во работа и љубов – детално за секој знак!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Овен
Активно учествувате во разни настани на деловната сцена, со цел да реагирате во најдобар момент и да ја подобрите својата позиција во однос на другите соработници. Можете да процените поволна ситуација и да верувате во вашето знаење или способности. Сепак, вашата блиц интелигенција и снаодливост при изведбата пред соработници носи само краткорочни ефекти. Важно е да користите практично искуство и правилно да ги заштитите вашите деловни интереси.
Во врска со некој близок, понекогаш не е лесно да се открие вистинската причина што доведува до чести кавги или конфликти. Подобро е да чувате некои работи мудро отколку да се залагате за дијалог што води кон љубовно ривалство или разгорување на „ниските“ страсти.Премногу чувствително реагирате на разни ситници, треба да направите емоционална дистанца.

Бик
Делувате енергично на состанокот со соработниците и поставувате нови барања, со кои сакате да го подобрите вашето професионално искуство и взаемен успех. Не дозволувате можност за ненадејни промени во деловните преговори. Сепак, со пренагласување на личните барања, предизвикувате различни коментари меѓу соработниците. Треба да имате „широки визи“ од секој поглед.
Саканата личност се обидува да влијае на вашите ставови, но ова предизвикува дополнителен отпор од ваша страна. Прифатете ги љубовните кавги како минлива фаза, сето тоа се сведува на нов стимул или добар импулс што доведува до емоционално зближување. Потпрете се на вашите „скриени адути“ и заводливиот шарм што го поседувате.

Близнаци
Вие сте во можност смислено и селективно да одберете многу одредени ситуации во кои ќе можете да ги претставите вашите професионални способности на најдобар начин. Вие сте во фаза на креативно искачување, па затоа често се однесувате снаодливо и оригинално во однос на вашата околина. Сепак, треба повремено да прифатите компромисна опција.
Вашата желба да доминирате во јавната сцена или во однос на вашето непосредно опкружување има свои добрите и лошите страни. Нема причина да заборавите на некои основни мерки на вредност или редоследот на работите што го одредуваат вашиот интимен живот. Во врската со некој близок, сè станува скоро „бледо“ ако нема меѓусебна искреност. Треба да почувствувате заеднички импулс што ве приближува емоционално и ве надополнува на различни начини.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …