(ВИДЕО) Рафаело коцки без печење

Вкусот на рафаело секого го привлекува а ние ви најдовме рецепт за колач што не се пече…
Состојки:
турски бисквити во зависност од калапот, рецептот е за сад со димензии 25х25 см.
Фил:
1 литар млеко
4 жолчки
4 лажици брашно
4 лажици нишесте
200 г шеќер
екстракт од ванила
200 г маргарин
кокосово брашно
Подготовката на рецептот можете да ја погледнете во видеото на следната страна:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …