(ВИДЕО) Мајка на три деца тврди дека поради овој трик има потенок струк отколку пред бременоста

Но,лекарката Керол Купер смета дека секој треба да се запраша дали ова е само каприц или вежба која навистина дава резултати.
“Оваа вежба може да помогне во зајакнување на основните мускули. Сепак, нема да гради мускули самостојно и нема да ви помогне да изгубите тежина”, смета таа.
Исто така, иако таа не смета дека оваа вежба е чудесна, се согласува дека може да помогне во подобрувањето на држењето на телото, да ја зајакне карлицата и да го зајакне вашето јадро.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Pilar Rubio (@pilarrubio_oficial)


Продолжува на следната страна

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 25.01.2022: Постои граница помеѓу практичните интереси и емоционалното задоволство, не е дозволено сè што сакате…

Овен Љубов: Вашата гордост излегува на површина и тоа е позитивен знак во љубовниот дијалог. …