(ВИДЕО) Мајка на три деца тврди дека поради овој трик има потенок струк отколку пред бременоста

Иако покажала како оваа вежба ја прави додека седи, објаснила дека можете да ја направите и лежејќи, а вежбата е прилично едноставна – треба да се вовлече стомакот и да го држите во таа позиција 20 секунди.
„Во основа е идејата да го повлечете папокот внатре и да го повлечете колку што можете повеќе наназад. Помислете на тоа како да сакате да го допрете ‘рбетот со стомакот. Држете 20. секунди или повеќе”, објаснила таа.

@summer_fitReply to @sarahvanderson I can assure you this exercise is perfectly healthy ##stomachvacuum ##abs ##healthy ##fit ##abworkout ##flatstomach♬ Oh No – Kreepa

Продолжува на следната страна

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Методот на Алан Кар со помош на кој милиони луѓе престанале да пушат

„Ако ги следите моите упатства, ќе бидете среќен непушач целиот свој живот“, рекол Ален Кар, …