(ВИДЕО) Мајка на три деца тврди дека поради овој трик има потенок струк отколку пред бременоста

Корисничката на TikTok @summer_fit направила видео за придобивките од малку бизарниот метод на фитнес за кој тврди дека и обезбедил рамен стомак и тесен струк.Станува збор за вежба наречена stomach vacuuming, или поедноставно, се однесува на вовлекување на стомакот.
„Ако не знаете што е stomach vacuuming, тоа е стара техника за боди-билдинг“, тврди оваа мајка.

@summer_fitReply to @amy.mahan Who wants to see other variations? Laying down ? More tips and benefits ? How to get better at these? ##stomachvacuum♬ original sound – ☀️☀️ 𝙎 𝙐 𝙈 𝙈 𝙀 𝙍 ☀️☀️


Таа додала дека оваа техника има голем број на предности, но дека веројатно на сите им е најважна онаа поврзана со намалувањето на половината.
“Открив дека ова е неверојатно откако добив деца. Половината ми е помала од кога било а родив три деца”, тврди таа.

@summer_fitReply to @tombosgirl  After 3 pregnancies, this exercise is a game changer ☺️ ##stomachvacuum ##abs ##smallwaist ##abexercise♬ original sound – ☀️☀️ 𝙎 𝙐 𝙈 𝙈 𝙀 𝙍 ☀️☀️


Продолжува на следната страна

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЦИТАТ ОД РУСКА КНИЖЕВНИЧКА СЕ’ ОБЈАСНУВА – ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите оставаат добри жени … Имам …