(ФОТО) Девојка ги открила триковите за шпионирање на момци на Инстаграм: Доста се застрашувачки!

ЕДНА од новите sвезди на ТикТок е Маргаус Коди, која во своите објави открива како ќе го „зезнете“ алгоритмот на Инстаграм и ќе станете вистински шпиони на оваа социјална мрежа. BuzzFeed пишува дека Маргаус е толку добра во шпионирање момци на Инстаграм што треба да ја ангажира ФБИ, а кога ќе ги видите нејзините трикови – можеби ќе помислите нешто слично.
Маргаус се нарекува пензиониран психопат на ТикТок и кога ќе ги видите триковите што ги користела со бившите – ќе се согласите дека не е далеку од тоа. Или …?

1. Како да ви одговори на Instagram Story?
Истражете кои мемови му се допаѓаат, каква музика слуша и какви видеа објавува на Инстаграм и Фејсбук и објавете нешто слично на вашата приказна, советува Маргаус. На LinkedIn, можете да проверите некои минати интереси што исто така ќе ги вметнете во вашата објава. Таа вели дека ова функционира во 8 од 10 случаи и скоро ве уверува дека лицето ќе започне разговор со вас.

2. Како може вашиот пост да биде првата објава што ќе ја видат?
Маргаус вели дека можете да манипулирате со неговиот „фид“. Ако објавите Instagram Story и ја скриете од една личност и држете пет до десет секунди, кога ќе ја откриете, лицето ќе се појави прво во ред за гледање, така што ќе бидете сигурни дека ќе ја погледнат.

3. Како да откриете дали има друга со која разменува пораки?
Земете го неговиот мобилен телефон и разгледајте ја историјата на емотиконите што ги испраќа. Ако прво видите емотикон што не ви го испраќа, тој често го испраќа на некој друг.

4. Како да читате пораки што ви доаѓаат без лицето да види „видено“?
Одете на страницата на лицето што ви ја испратило пораката и допрете ги трите точки на горниот дел од нивниот профил. Ќе добиете неколку избори и изберете „Ограничи“. Ова го испраќа нивниот ДМ директно во вашето сандаче. Сега, кога ја ограничивте оваа личност, таа нема да знае дали сте онлајн и дали сте прочитале некоја од нејзините пораки.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …