Дневен хороскоп за сабота, 30.01.2021: Бикот се труди да прикрие некои настани, Лавот пред сериозни критики, Јарецот мора да биде позитивен…

Овен
Љубов:
Изберете елегантен стил, со намера да привлечете нечие внимание. Задоволство е ако знаете да комбинирате убаво и корисно.
Работа:
Важно е да искажете добри намери, бидејќи околината има доволно слух и интерес да ве поддржи.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

Бик
Љубов:
Непотребно играте „двојна улога“ во друштво на некој близок. Постојано се обидувате да прикриете некои настани.
Работа:
Доколку вашите деловни цели не одговараат на заедничките интереси, нема причина да реагирате залудно кон соработниците.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилна исхрана или подобра заштита.


Близнаци
Љубов:
Искреноста пред саканата личност влијае на подобро разбирање. Потребна ви е емоционална близина за да ги надминете меѓусебните сомнежи.
Работа:
Обидете се да ги контролирате вашите негативни импулси. Нагласувањето на деловната конфронтација создава и низа дополнителни проблеми.
Здравје:
Обрнете внимание на правилна исхрана или поздрав начин на живот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …