(ВИДЕО) Едноставен и брз ручек

Доколку имате искористете го останатото тесто и филувајте со вашите омилени состојки…
Ќе добиете сочна, богато со вкусови и мириси брза пита-пица…
Не е потребна прецизност, не можете да згрешите…
Состојки:
универзално тесто (рецептот можете да го најдете на следниот ЛИНК
350 г мелено месо
1 главичка кромид
250 г рендано тврдо сирење
1 жолчка + сусам
шери домати
моцарела
зачини по вкус
Подготвената пита – пица печете ја 15 до 20 минути во рерна загреана на 180 степени.
Деталите за подготовка можете да ги видите во видеото…


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …