ОВОЈ МЛАД ЧОВЕК НА СВОЈАТА РАКА ПРЕНЕЛ ЦЕЛА КОЛОНИЈА ПЧЕЛИ: Објаснил зошто не го касале!

Еден доминикански пчелар е снимен како пренесува колонија пчели на необичен начин.
Имено, целосно опуштено, младиот човек одел по улицата додека илјадници пчели му ја покривале раката.
Тој објаснил дека нема да го касаат бидејќи матицата ја држел во својата рака.
Како што рекол, тој ги пренесувал до кутиите, а на прашањето дали се плаши дека ќе го каснат, тој рекол: “Тие нема да касаат, тие го знаат нивниот сопственик. Тие се таму каде што е нивната мајка – јас ја држам во мојата рака.”


И, додека сè изгледа застрашувачки, пчелите бараат само нов дом на овој начин, а бидејќи матицата не се чувствува загрозена, ниту колонијата не се чувствува така, пренесува Дејли меил.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Совети кои можат да ви го спасат животот! Ако видите бранови во форма на коцка, веднаш излезете од водата!

Животот не е толку мрачен и опасен како што вестите би сакале да мислите. Меѓутоа, …