Дневен хороскоп за четврток, 29.01.2021: Бикот е премногу горд пред нова средба, Лавот мора да покаже повеќе разбирање, Стрелецот мора да постави јасна граница…

Овен
Љубов:
Размислете како треба да го шармирате или одоброволите вашиот љубовен партнер.
Работа:
Не се фалете пред соработниците, побарајте нечија морална или материјална поддршка на време.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и некоја спортска активност.

Бик
Љубов:
Вашата гордост излегува на површина, што е лош знак во средбата со саканата личност. Контролирајте ја суетата.
Работа:
Важно е да го следите протоколот во врска со соработниците. Нема потреба да се комплицира меѓусебниот договор.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои премногу ве вознемируваат.


Близнаци
Љубов:
Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирање за лицето кое ја користи вашата добра волја.
Работа:
Бидете мудри и прифатете нечиј совет за да спречите дополнителни компликации. Околината не ги разбира сите ваши идеи.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилна исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …